Výběr areálu
Hlavní obsah stránky

Tipy na výlety

Rekreační areál Pecka leží v nádherné a členité krajině na rozhraní Českého ráje a Podkrkonoší, je obklopen bohatými lesy. Právě tyto lesy jsou v létě a na podzim plné hub, jsou tedy jako stvořené pro milovníky houbaření. Pokud zrovna nejste příznivci sběru hub, můžete se vydat na cyklovýlet do blízkého i vzdálenějšího okolí. V blízkosti areálu vedou vyznačené cyklistické stezky, které Vás dovedou na nejkrásnější místa nejen Podkrkonoší, ale i Krkonoš a Českého ráje.

Pokud dáváte přednost turistice, doporučujeme navštívit zajímavá místa v Krkonoších (např. Sněžka), v Českém ráji Prachovské skály nebo Trosky, a nebo např.: Hrad Pecka (2 km)

Pecka u Nové Paky (1 km)

Leží v malebné členité krajině Podkrkonoší. Je ideálním místem pro rekreační pobyt. Romantické okolí s mírným kopcovitým a lesnatým terénem skýtá vhodné prostředí pro příjemné procházky a výlety po celý rok do Krkonoš a Českého ráje.

Hrad Pecka

Dominuje stejnojmennému městečku. Návštěvníci se zde dozvědí zajímavosti ze života majitele hradu v 17. století Kryštofa Haranta a upoutá je expozice o historii obce. Nově je instalovaná expozice o útrpném právu – zpřístupněna středověká mučírna.

Hrad Kumburk (15 km)

V nedalekém okolí můžete navštívit zříceninu gotického hradu Kumburk u obce Syřenov.

ZOO Dvůr Králové nad Labem (20 km)

Je nejlevnějším výletem do Afriky. Královédvorská zoo byla poprvé otevřena široké veřejnosti již 9.května 1946, a od té doby se neustále rozvíjí, zvětšuje a zdokonaluje pro potřeby návštěvníků. Můžeme v ní navštívit mnoho pavilonů, expozic, jedinečnou projížďku po safari i stálou expozici „Pravěk očima Zdeňka Buriana“. Z pavilonů vám doporučujeme Pavilon šelem, Ptačí a vodní svět, Pavilon hrošíků, lvíčků, primátů a další.

Zvičina (15 km)

je turisticky atraktivní vrch s rozhlednou, který se nachází cca 9 km od Dvora Králové. Po okolí se můžete rozhlížet z výšky 671 m. n. m.

Zřícenina hradu Bradlec (20 km)

Se nachází 7 km severovýchodně od Jičína. Váže se k němu několik tajuplných pověstí například „O bílé paní“, „Tajná chodba s pokladem“, „O modrém plameni na Bradleci“.

Krátké výlety

Za pramenem Javorky (vhodné pro rodiny s dětmi)

Říčka Javorka pramení na úbočí zalesněného hřbetu Kazabrud a má několik pramenů. 600 m po odbočení vlevo na vrcholu stoupání zelené značky, která vede z Pecky na vlakovou zastávku v Borovničce je na okraji lesa označen turistický pramen Javorky.
Pěšky i na kole: Pecka – (zelená značka) koupaliště – turistický pramen Javorky. Zpět stejnou cestou. Celkem 5 km, pěšky cca 1,5 hod.

Krkonošská vyhlídka (pro rodiny s dětmi, seniory a cyklisty)

Nedaleko hradu Pecka se nachází poutavá vyhlídka (532 m n. m).
Pěšky: Pecka – (modrá značka) Krkonošská vyhlídka. Zpět stejnou cestou. Celkem 5 km, cca 1,5 hod.
Na kole: Pecka (silnice) Bukovina – pěší modrá značka) Krkonošská vyhlídka. Zpět stejnou cestou. Celkem 6 km, cca 1,5 hod.

Celodenní výlety

Za dalekými výhledy na Zvičinu (vhodné pro rodiny s dětmi, seniory a cyklisty)

Zvičina (671 m) – největší vrchol Podkrkonoší. Turisticky navštěvovaný vrchol s téměř kruhovým výhledem. Často využíván jako místo kulturních, společenských a sportovních akcí. Proto byl vytvořen pěší vyhlídkový okruh Zvičinské vyhlídky s pěti zastávkami. Na vrcholu stojí Raisova chata s možností občerstvení, otáčivou rozhlednou a kostelík sv. Jana Nepomuckého.

Přes Kamennou hůru do Bělohradu (vhodné pro rodiny s dětmi, seniory a cyklisty)

Kamenná hůra je přírodní rezervací, která se nachází nedaleko Horní Nové Vsi. Je chráněna již od roku 1956 a to díky tzv. nahé bučině. Její rozloha činí cca 11 ha.
Pěšky: Pecka – (žlutá značka) Horní Javoří 2 km – (zelená značka) Doní Javoří – Horní Nová Ves 6 km – (žlutá značka) Lázně Bělohrad 8,5 km – (modrá značka) Bukovina u Pecky 14 km – Krkonošská vyhlídka 15 km – Pecka. Celkem 17 km, cca 4,5 hod.
Na kole: Pecka – Červená Třemešná 23 km – (č. 4137) Vidoň – Kal – Pecka. Z rozcestí nad Peckou do Mostku po silnici a č. 40863. Celkem z Mostku 39 km, z Pecky 25 km.